کتاب های فرانسوی ولتر

فرانسوا ولتر ، نویسنده، شاعر و فیلسوف فرانسوی قرن هجدهم میلادی است . ولتر بیشتر به خاطر جملات حکیمانه اش شناخته میشود. 

وی تحصیلات خود را در مدرسه «لویی کبیر» به پایان رساند و مدتی به شاگردی یکی از قضات دادگستری فرانسه درآمد. پس از چندی نیز جایزه آکادمی فرانسه به او داده شد.
وی در سال ۱۷۱۵، اشعاری بر ضد «فیلیپ دوم»  سرود که باعث تبعید وی از فرانسه گشت. اما پس از مدتی عفو و آزاد شد، ولی دوباره مورد اتهام قرار گرفت و او را به زندان «باستیل» فرستادند، اما بعد از رهایی از زندان، زندگی راحت و آسوده ای داشت.

دانلود کتاب های ولتر

ولتر در سال ۱۷۲۳، منظومه‌های «هنریاد» را که درباره سلطنت «هانری چهارم» بود، منتشر کرد و در ۱۷۲۴، نمایشنامه‌ای را در پاریس به معرض تماشا گذاشت. وی در سال ۱۷۲۵، بر اثر پیشامد مجبور شد پاریس را ترک گفته و به انگلستان برود. در این زمان با چند تن از شعرای انگلیسی آشنا شد و مقاله هایی به زبان انگلیسی منتشر کرد. وی در سال ۱۷۲۹ به پاریس بازگشت و تراژدی «بروتوس» را نوشت و در سال ۱۷۴۸، نمایشنامه «سمیرامیس» را به قصد رقابت با «کره ‌بیون» به رشته تحریر درآورد. در سال ۱۷۷۶ ضمن انتقاد از آثار شکسپیر ، قطعات «ایرن» و «آگاتوکل» را نوشت.
از کارهای تحقیقی وی می‌توان «تاریخ روسیه»، «فرهنگ فلسفی» و «عصر لویی چهاردهم» را نام برد. سایر آثار او عبارتند از : «مرگ قیصر»، «دوشیزه اورلئان» و «کاندید». ولتر در  ۱۷۷۸ زندگی را بدرود گفت.

دانلود کتاب های ولتر از سایت گوتنبرگ

کتاب صوتی کاندید از ولتر 

/ 3 نظر / 126 بازدید
داود عظیمی

ممنون دوست عزیز. خیلی لطف دارید به زبان‌آموزان فرانسه

مینا

سلام . اول از شما تشکر می کنم واسه این منابع فوق العاده و دوم لطفا اگر براتون ممکنه کتاب گرامر سوربن سطح مقدماتی و متوسط رو می خواستم.

آرش

این پست به نظر من خیلی جالب و کار نویی بود. با سایت گوتنبرگ من پیش‌تر آشنا بودم اما تا حالا دقت نکرده بودم که می‌تونم کارهای کلاسیک فرانسوی رو ازش بگیرم. از این جور موارد که وجود داره و ما بهش دقت نمی‌کنیم خیلی خوبه که معرفی بشن. کارهای نویسنده‌های دیگه هم اگه معرفی کنید بسیار خوبه