قبلا کتاب پرکاربرد ترین لغات فرانسوی (a Frequency dictionary of french) را خدمت شما معرفی کردم (طبق اظهارات خود کتاب، این لغات 5000 لغت پراستفاده ی زبان فرانسه هستند) و قرار شد چند تا از دوستان لغات این کتاب رو با استفاده از این نرم افزار بصورت فلش کارت در بیاورند. 

به لطف سه تا از دوستان (حمید و رضا قاری و حمید گرامی) الان این کتاب کامل بصورت فلش کارت در آمده و از لینکهای زیر قابل دانلود است. 

فلش کارت زبان

در ابتدا یکی از دوستان بنام حمید که روشندل هستند و محدودیت بیشتری برای کار با نرم افزار دارند زحمت کشیدند و 500 لغت اول این کتاب رو بصورت فلش‌کارت در آوردند و این باعث شد دو تا دیگه از بچه ها (رضا قاری و حمید گرامی) هم هر کدام حدود 2000 لغت باقیمانده رو فلش کارت کنند. الان کل 5000 لغت این کتاب بصورت فلش کارت با این نرم افزار قابل استفاده است. 

نظر حمید گرامی، درباره لغات این کتاب: " این 5000 تا عالی هستند. من تو این چند سال کل لغات کتاب قفله رو خونده بودم، اما به جرات می تونم بگم این 5000 تا لغت خارق العاده اند، چون واقعا لغات پر کاربرد زبان فرانسه هستند. من الان فیلمهای فرانسوی رو راحت می بینم، در حالیکه قبل از خوندن لغات این کتاب ، همیشه باید یه دیکشنری کنارم می بود. و به بچه ها پیشنهاد میکنم که بجای خوندن لغات کتاب هایی مثل قفله و کافه کرم و بقیه کتابهای ترمیک، فقط این 5000 تا لغت رو بخونند! که خیلی بیشتر کاربرد داره. "

دانلود فلش کارتهای 5000 لغت پرکاربرد فرانسوی (لینک زاپاس)

اینم نرم افزار اجرای فایلهای فلش کارتها